Domáci Thomas získal zlato v omniu

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Benjamin Thomas z Francúzska oslavuje zisk zlatej medaily v omniu mužov na letných olympijských hrách vo štvrtok 8. augusta 2024 v Paríži vo Francúzsku. Foto: TASR/AP
Paríž 8. augusta (TASR) - Domáci dráhový cyklista Benjamin Thomas získal zlatú medailu v omniu na olympijských hrách v Paríži. V cyklistickom viacboji na Národnom velodróme triumfoval so ziskom 164 bodov. Druhý skončil Portugalčan Iuri Leitao a tretie miesto obsadil Belgičan Fabio van den Bossche.

Dvadsaťosemročný Thomas skončil pred troma rokmi v Tokiu tesne za medailovými pozíciami a o cenný kov takmer prišiel aj na domácej dráhe. Do poslednej zo štyroch disciplín (scratch, tempo, vylučovacie preteky, bodovacie preteky) išiel s mankom 16 bodov na van den Bosscha, no dravým štýlom zbieral body v šprintoch a keď spolu s Leitaom nadelili súperom celé kolo a pripísali si 20 bodov, dostali sa do čela. Thomas však 24 kôl pred koncom spadol a mohol prísť o náskok i medailu. Rýchlo sa však vrátil a nakoniec triumfoval o jedenásť bodov pred úradujúcim majstrom sveta v omniu z Portugalska a o 33 bodov pred Van den Bosschem.