Praha

V pretekoch SP v Prahe-Troji päť slovenských lodí vo finále, Paňková v C1 štvrtá

TASR, sou

Vo víkendových pretekoch Svetového pohára v Prahe-Troji  v štyroch kategóriách postúpilo do finále spolu päť slovenských lodí. Najlepšie obstála singlkanoistka, len 17-ročná Zuzana Paňková, ktorá s čistou jazdou skončila štvrtá. Je to jej zatiaľ najlepšie umiestenie medzi ženami v súťaži tohto rangu. "Výsledok je super. Mala som silu v rukách, využila som to naplno. Som tesne pod pódiom, ale je to skvelé aj tak. Medaila by bola krajšia, ale som veľmi spokojná," povedala slovenská reprezentantka po pretekoch.

Vo finále C1 mužov sme mali dvojité zastúpenie. Marko Mirgorodský obsadil konečné 7. miesto, Matej Beňuš skončil deviaty. Mirgorodský postúpil do finále z prvého miesta, ale napriek čistej jazde sa v ňom nevyhol zaváhaniam.

Medzi kajakármi obsadil Jakub Grigar vo finále šieste miesto. V sobotňajšom finále predviedol rýchlu jazdu, ale nabral až osem trestných sekúnd. V semifinále bol spoločne s Poliakom Brzezinským najrýchlejší zo všetkých, keď predviedol bezchybnú jazdu.

Vo finále súťaže kajakárok obsadila čerstvá majsterka Európy Eliška Mintálová desiate miesto, keď minula jednu bránku. Zuzana Paňková bola v semifinále na 25. mieste.

Finálové výsledky SP v Prahe-Troji - C1 ženy: 1. Fišerová (ČR) 111,80 s (0), 2. Liliková (Nem.) (2) +1,00, 3. Satková (ČR) +1,55 (0), 4. Zuzana PAŇKOVÁ (SR) +2,67 (0), 5. Gabriela Satková (ČR) +4,09 (0), 6. Kimberley Woodsová (V.Brit.) +4,28 (0). C1 muži: 1. Božič (Slovin.) 97,75 s (0), 2. Gestin (Fr.) +0,96 (0), 3. Rohan (ČR) +2,13 (0), ... 7. Marko MIRGORODSKÝ +5,80 (0), 9. Matej BEŇUŠ (obaja SR) +26,78 (4). K1 muži: 1. Kauzer (Slovin.) 95,54 s (0), 2.  De Gennaro (Tal.) +0,95 (2), 3. Dougoud (Švaj.) +1,74 (0), ... 6. JAKUB GRIGAR (SR) +5,40 (8). K1 ženy: 1. Foxová (Austr.) 103,91 s (2), 2. Liliková (Nem.) +0,89 (2), 3. C Prigentová (Fr.) +1,42 (0), ... 10. Eliška MINTÁLOVÁ +55,68 (54).