Slovenský olympijský a športový výbor, ako organizácia zastrešujúca šport na Slovensku, sa rozhodol zanalyzovať súčasný stav športu na Slovensku z profesionálneho aj amatérskeho hľadiska. V projekte sme sa snažili nájsť (a popísať) problémy športového života vo všetkých jeho častiach a pripraviť pôdu pre vypracovanie stratégie rozvoja celého športového ekosystému na Slovensku do roku 2030.
Špecifické ciele projektu
Analyzovať a identifikovať súčasný stav v oblasti športových výsledkov
Analyzovať a identifikovať súčasný stav v oblasti zapojenia sa do športových aktivít
Analyzovať a identifikovať súčasný stav športovania obyvateľstva vo všeobecnosti
Analyzovať a identifikovať súčasný stav v oblasti športovej infraštruktúry
Analyzovať a identifikovať súčasný stav v oblasti financovania športu
Analyzovať a identifikovať dopady športu na rôzne celospoločenské oblasti
Vytvorenie kľúčového podkladu pre tvorbu dlhodobej koncepcie a stratégie športu
Pre koho je projekt určený?
V projekte počítame so zapojením širokého spektra zúčastnených strán
naprieč celým športovým ekosystémom.
Vládne športové inštitúcie
Centrum štátnej športovej reprezentácie MV SR, Sekcia štátnej starostlivosti o šport MŠVVŠ SR, Národné športové centrum a mnoho ďalších inštitúcií.
Mimovládne športové organizácie
Slovenský olympijský a športový výbor, Slovenský paralympijský výbor, Špeciálne olympiády Slovensko, Únia telovýchovných jednôt polície a mnoho ďalších organizácií.
Špeciálne mimovládne organizácie
Slovenské olympijské a športové múzeum, Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov, Slovenská spoločnosť telovýchovného lekárstva a ďalšie organizácie.
Národné športové federácie
Za národné športové federácie označujeme organizácie zastrešujúce daný šport z organizačnej a finančnej stránky (SZĽH, SFZ, SVZ, SCA, ...) a mnoho ďaľších federácií.
Fakulty pre odborníkov v športe
Prešovská univerzita, Univerzita Komenského Bratislava, Univerzita Konštantína Filozofa, Univerzita Mateja bela a FTVŠ Univerzity Komenského.
Nie je ti ľahostajný vývoj športu na Slovensku? Máš dobré myšlienky a chceš ich zdieľať s odborníkmi? Staň sa členom nášho tímu!
Ako budeme komunikovať?
V projekte predpokladáme využitie viacerých komunikačných kanálov:
Web SOŠV
Všetky aktuálne informácie na jednom mieste: informácie o projekte a priebehu, pripravované podujatia / workshopy, zverejňovanie výstupov projektu, zloženie pracovných skupín a ich náplň práce.
Prezentácie/ interviews
Prezentácie organizované v súvislosti s projektom, ako napríklad kick-off prezentácia, finálna prezentácia a pod. Prezentácie projektu na iných podujatiach. Interviews a workshopy.
Online prezentácie/ interviews
Prezentácie a interviews v projekt tak ako popísané vyššie, ale organizované online formou. Online dotazníky a prieskumy.
Email
V rámci pracovných skupín a na zainteresované strany. Komunikácia týkajúca sa predovšetkým progresu v projekte, pozvánok na podujatia, prípadne zber podnetov a odpovedanie na otázky. Projektové informácie prostredníctvom newslettra.
Médiá
Tlačové správy ku kľúčovým míľnikom projektu, mediálne vyhlásenia, vyjadrenia k otázkam médií.
“Je dôležité si stanoviť víziu, kam sa chceme dostať, aj keď nám na začiatku chýbajú nástroje i cesta, po ktorej sa chceme dostať k strategickým cieľom,“
Ivo Doležal, PwC
Máte otázku? Opýtajte sa!
[email protected]